30 травня 2019 року у столичному готелі “Intercontinental”, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні, пан Давіде Ла Чечіліа провів дипломатичний прийом на честь Національного свята Італії-Дня проголошення Італійської Республіки.

День проголошення Італійської Республіки (Festa della Repubblica Italiana) — це національне італійське свято, засноване на честь проголошення Італійської Республіки. Воно відзначається щороку 2-го червня і є основним святом, що проводиться в Римі. Цей день є дуже значимим для італійців, адже їм вперше офіційно дали право голосу.

2-го і 3-го червня 1946 року в Італії був проведений інституційний референдум, де італійці повинні були обрати форму державного правління — республіку чи монархію. Референдум було проведено через кілька років після закінчення Другої Світової війни, повалення фашизму та диктатури.Члени королівської родини були вигнані з країна, за зв’язок із фашистським режимом. Це було перше загальне офіційне голосування в Італії. Близько 60 % голосів було на рахунок республіки, це означало, що італійці вирішили остаточно розпрощатися з монархією. Результат референдуму був офіційно ратифікований 18 червня 1946 коли Верховний суд оголосив про народження Італійської Республіки.

Офіційна церемонія святкування передбачає урочисте підняття прапора у Вівтаря Вітчизни і покладання вінка до пам’ятника Невідомому солдату президентом Республіки, у присутності вищих державних посадовців. після виконання гімну, небо над Римом перетинають винищувачі «Єврофайтер», розпорошуючи в повітрі кольори прапора Італії. Офіційні святкування проводяться на всій території країни. У всьому світі італійські посольства організовують церемонії, на які запрошуються глави приймаючої держави.

#посольствоІталії   #ДеньПроголошенняІталіськоїРеспубліки   #ПосолІталії   #ДавідеЛаЧечіліа