31 травня 2019 року у столичному готелі Хілтон, відбувся дипломатичний прийом з нагоди Дня Незалежності Грузії.
Гостей вітали Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе та заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар.
 
З 2017 р., як зовнішня політика України щодо Грузії, так і українсько-грузинські двосторонні відносини зазнали нового поштовху і почали рухатись у спільному напрямку. Завдяки активній співпраці з широкого кола питань обидві країни підтвердили свою прихильність розвитку двосторонніх відносин у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції
З XIX століття Грузія входила до складу Російської імперії1801 р. російський імператор Павло I, порушивши умови Георгіївського трактату, згідно з яким Картлійсько-Кахетинське царство перебувало під протекторатом Росії як автономна держава, видав маніфест про скасування грузинського царства та входження його до складу Російської імперії.Після Жовтневого перевороту Грузія разом із сусідніми Вірменією та Азербайджаном нетривалий час перебувала у складі т. зв. Закавказької демократичної федеративної республіки, яка проіснувала трохи більше місяця.

26 травня 1918 уряд Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосив незалежність країни. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала до лютого 1921 року. За цей час Грузію де-юре визнали 23 держави Європи (Велика БританіяФранціяНімеччинаІталіяРадянська РосіяТуреччина), Азії і Латинської Америки (Аргентина та ін.). 25 лютого 1921 частини 11-ї Червоної Армії разом з загонами грузинських більшовиків скинули меншовицький уряд Грузії.

Була утворена Грузинська РСР, яка 30 грудня 1922 року увійшла до СРСР, спочатку в складі Закавказької Соціалістичної Федеративної Радянської Республіки (ЗСФРР), а з 1936 по 1991 рік — як союзна республіка.

31 березня 1991 був проведений референдум про відновлення державної незалежності Грузії. У референдумі взяли участь 90,5 відсотка виборців, з яких за державну незалежність проголосувало 98,93 відсотка. 9 квітня 1991 на підставі результатів всенародного референдуму Верховна Рада республіки прийняла Акт про відновлення державної незалежності Грузії, що проголосив дійсними Акт про незалежність 1918 року і Конституцію 1921 року. Введено посаду Президента Республіки Грузія.