18 травня 2019 року у місті Краматорськ відбудеться ІV фестиваль «Європа – велика родина 2019».

 

Захід проводиться з метою формування національної свідомості учнів Донеччини, поширення інформації про Європейський Союз, звичаї, традиції країн Європи.

 

Саме після першого фестивалю 2016 року в краматорській школі № 12 традиція святкувати День Європи в національних костюмах країн Європи поширилася в містах та селах Донеччини. Своєю наполегливою роботою школярі й дорослі дали поштовх створенню спільного культурного простору на сході України.

 

Щороку травневий ранок у Краматорську перетворюється на казкову історію. Вулицями крокують школярі з 12 краматорської школи вдягнені у національні костюми країн Європи, до школи приїздять гості з подарунками, а класні кімнати буде прикрашено національною символікою України, Угорщини, Франції, Швеції, Польщі, Данії, Чорногорії, Італії, Греції, Голландії, Естонії, Чехії, Монако, Іспанії, Німеччини, Болгарії, Австрії, Литви, Ірландії… Згодом вся школа малюватиме, співатиме й танцюватиме на вулиці: угорські танці, естонська полька, запальне фламенко, стильний танок із Монако, джига з Ірландії, гімн Болгарії болгарською, пісня «Капітан» німецькою… Також заплановано шкільний форум «Тренди освіти в європейському вимірі». Відкриваймо разом Європу, пізнаймо європейський простір та розвиваймо культуру Донеччини!

 

Школярі запрошують на фестиваль гостей з країн Європи. В заходах візьмуть участь близька 500 учнів.

 

Також організатори запрошують до співпраці партнерів та пропонують разом купити фарби для школярів і книги для нагородження.

 

Організатори та засновники фестивалю: Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12, ГО “Культурно-освітня фундація “Лібері Лібераті”.

 

Місце й час проведення заходу: Донеччина, м. Краматорськ, школа №12 (вул. Василя Стуса, 19) з 10.00 до 13.00.

 

Контакти :

Заступниця директора з виховної роботи ЗОШ № 12 пані Валентина Плахута, тел.: 0502904144, school12kram@ukr.net

Голова ГО “Культурно-освітня фундація “Лібері Лібераті” Максим Потапчук, тел.: 0991405029 , liberiliberati@gmail.com , https://www.facebook.com/MaksymPotapchuk