Тиждень вирували Всесвітні Літні Ігри Special Olympics 2019 в Абу-Дабі, багатотисячна юрба спортсменів та волонтерів, десятки цікавих подій, нескінчена кількість проявленої хоробрості спортсменів спеціальної олімпіади та мільйони усмішок.

 

Закриття Ігор відбулось в Абу-Дабі, спортсмени, їх тренери, сім’ї та вболівальники зібралися разом, щоб ще раз відсвяткувати закінчення цієї феєричної події і продемонструвати всьому світу нову модель толерантного глобалізованого світу. Адже Тім Шрайвер на зібранні з лідерами національних програм Спеціальної Олімпіади визначив новий курс нашого руху:

«Глобальне суспільство для людей з відхиленнями інтелектуального розвитку і разом з людьми з відхиленнями інтелектуального розвитку»

 

Офіційні представники та багато ВІП персон з ОАЕ та Спеціальної Олімпіади, такі як його високість шейх Нахьян бен Заид Аль Нахайян, Голова Спортивної ради в Абу-Дабі, Халфан Мохаммад Аль Мазруі, Президент Ліберії, а також прославлений футболіст Джордж Веа залучились до цього прекрасного свята .

 

Видовищна церемонія закриття відбулася в Zayed Sports City. В ній взяли участь суперзірки світу Кіла Сеттл і Ніколь Шерзингер. Ніколь відкрила шоу своєю останньою піснею Victorious, написану спеціально для Special Olympics. Їм на зміну вишли Халиджі Рашед Аль Маджед, іракська зірка Валід Аль Шами і співак з Еміратів Хамад Аль Амері, привівши в захват прихильників арабської музики. Знаменитий стадіон, де сім днів тому відбулася церемонія відкриття Всесвітніх ігор в Абу-Дабі, зібрав атлетів, тренерів і делегації 190 країн у параді, де вони з любов’ю прощалися із столицею ОАЕ.

Особливе місце в центрі Церемонії закриття було відведено десяткам добровольців, чия прихильність і непохитна відданість гарантували, що найбільша спортивна і гуманітарна подія року проходила на найвищому рівні. Всі очі на стадіоні були направлені до велетенського екрану, де демонструвався фільм World Legacy Абу-Дабі. У цьому короткометражному фільмі були представлені спортсмени, уболівальники і знаменитості, підведені підсумки семи днів спортивної боротьби і святкування величі людського духу.

 

Спортсмени з ОАЕ і Швеції, разом з двома офіцерами Shriver Global Messenger, провели урочисту передачу прапора Special Olympics в Швецію, яка прийме Всесвітні Зимові Ігри Special Olympics в 2021 році.

На церемонії також відбулася світова прем’єра музичного кліпу до офіційної пісні Всесвітніх Ігор Special Olympics в Абу-Дабі 2019 року “Прямо там, де я маю бути”. Церемонія закриття завершилася спектаклем “This is Me“. В якому за підтримки фортепіано, струнних і групи танцівників Кіла (Keala) продемонструвала феноменальний, пронизливий і емоційний виступ, що став відповідним фіналом для воістину дивовижних і історичних Всесвітніх ігор в Абу-Дабі, коли небо над Zayed Sports City було освітлене дивовижним феєрверками.

 

Всесвітні ігри Special Olympics Абу-Дабі 2019 були одними з найбільш інклюзивних та уніфікованих, найрізноманітніших і найуспішніших.

 

14 по 21 березня 2019 року  Національна збірна Спеціальної Олімпіади України брала участь у Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади, які проходили в Об’єднаних Арабських Еміратах.           Збірна команда СОУ була представлена 21 спортсменом з 7 міст України (Житомир, Київ, Кропивницький, Сміла, Горішні Плавні, Червоноград, Миколаїв), які змагалися із 6 дисциплін: футбол, легка атлетика, спортивна гімнастика, бадмінтон, плавання та плавання у відкритій воді. Програмою Олімпіади передбачалося прибуття всіх учасників до ОАЕ 8 березня для участі в програмі “Гостинне місто”. З 12 по 13 березня були проведені відбіркові кваліфікаційні змагання, а 14 березня відбулося урочисте відкриття Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади – Абу Дабі 2019. 15 березня першу золоту медаль у скарбничку нашої збірної поклав Андрій Філін, який і розпочав переможну ходу наших атлетів на Олімпіаді.

Станом на 20 березня 2019 року спортсмени збірної Спеціальної Олімпіади України у своєму заліку мають 6 золотих, 4 срібні і 3 бронзові медалі.

Золоті медалі завоювали:

Андрій Філін (плавання) — 1 медаль ;

Маріанна Ахрарова (художня гімнастика) — 2 медалі;

Футбольна жіноча команда — 1 медаль;

Анна Сапон (плавання) — 1 медаль;

Христина Климова (бадмінтон) — 1 медаль

Срібні медалі :

Маріанна Ахрарова (художня гімнастика) — 1 медаль;

Андрій Філін (плавання) — 1 медаль;

Віталій Хованець (плавання у відкритій воді ) – 1 медаль.

Катерина Кудрявцева – легка атлетика (біг на 400м) — 1 медаль.

Бронзові медалі:

Максим Наливайко (художня гімнастика) — 3 медалі.

Конкуренція на цих Іграх була як ніколи жорсткою. Тому вдвічі вагомі ці медалі, що є результатом багаторічних тренувань, вмілої роботи тренерів, підтримки багатьох людей, які не на словах , а на ділі прагнуть зробити Україну толерантною і успішною. Поздоровляємо наших спортсменів з перемогами на змаганнях і бажаємо нашим спортсменам нових звитяг і участі у змаганнях всеукраїнського та світового рівня. СОУ робить все для того, щоб наші спортсмени відчували радість життя і щастя від занять спортом, які роблять їх буття наповненим і яскравим. 21 березня відбулась урочиста Церемонія закриття Всесвітніх Літніх Ігор Спеціальної Олімпіади, а ранком 22 березня Україна вітала наших спортсменів у Києві. Участь у зустрічі української делегації взяв Надзвичайний і Повноважний Посол Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні Й.В. Інж. Салем Ахмед Аль-Каабі. ГО «Спеціальна Олімпіада України висловлює подяку особисто Пану Послу ОАЕ в Україні, Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, всім приватним особам, які долучилися до спонсорської допомоги і зробили можливою участь нашої збірної у Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади, які проходили в Об’єднаних Арабських Еміратах. СОУ також висловлює свою вдячність Послу України в ОАЕ Полурезу Юрію Володимировичу і всьому колективу посольства за прийом наших спортсменів під час перебування в ОАЕ. Також СОУ щиро вдячна українській громаді в ОАЕ за цікаву екскурсію та віншування для делегації Спеціальної Олімпіади України. Сподіваємось​, що наші спортсмени , повернувшись в Україну, стануть Посланцями побудови нового суспільства не тільки для людей з інвалідністю, але й разом з людьми з інвалідністю.