25 лютого у прес центрі «Укрінформ» відбулась конференція «Всесвітні Літні Ігри Спеціальної Олімпіади – Абу Дабі 2019»

Організатор: ГО “Спеціальна Олімпіада України”.

Учасники: Сергій Комісаренко – президент СОУ академік; Салем Ахмед Аль-Каабі – Надзвичайний і Повноважний Посол ОАЕ в Україні; Мирослав Крогулець – спортивний директор «Special Olympics» по Європі та Євразії; Марта Джо Брайсіч (Martha Jo Braycich) – старший директор з ініціатив громадського впливу «Special Olympics»; Інна Хмизова  – директор соціальних програм Клубу “Шахтар”; Денис Силантьєв – заступник голови Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, заслужений майстер спорту; Вадим Стеценко – голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки; Степан Синюков – спортсмен збірної команди СОУ; Хадер Тамуз – голова правління Української Федерації Флорболу.

Вперше Всесвітні Ігри Спеціальної Олімпіади відбудуться на Близькому Сході. Збірна команда Спеціальної Олімпіади України (СОУ) вирушить на Ігри в Абу Дабі 2019 у складі 32 осіб. Це – 21 спортсмен з 7 міст України (Житомир, Київ, Кропивницький, Сміла, Горішні Плавні, Червоноград, Миколаїв), 8 тренерів, лікар і 2 керівники делегації. Наші спортсмени змагатимуться у 6 дисциплінах: спортивна гімнастика, плавання, бадмінтон, плавання у відкритій воді, футбол і легка атлетика. До складу делегації СОУ входять як досвідчені спортсмени, неодноразові призери Всесвітніх Ігор СО, так і спортсмени, які вперше братимуть участь в міжнародних змаганнях.

Мета прес-конференції – привернути увагу громадськості до руху Спеціальної Олімпіади в Україні, нагадати суспільству про те, що атлети СОУ є. Вони не просто живуть серед нас, вони тренуються, змагаються, перемагають на спортивних турнірах найвищого рівня і водночас потребують уваги й підтримки і суспільства, і просто небайдужих громадян.

Підсумкові матеріали:

У березні 21 спортсмен з України виступить на Спеціальній Олімпіаді в Абу-Дабі

з 14 по 21 березня в Обʼєднаних Арабських Еміратів пройдуть Всесвітні літні ігри Спеціальної Олімпіади, в яких візьмуть участь понад 7 тисяч спортсменів з обмеженими можливостями зі 170-ти країн.

До складу української делегації увійдуть 32 особи, з них 21 спортсмен, розповів під час прес-конференції в Укрінформі президент Спеціальної Олімпіади України академік Сергій Комісаренко, повідомляє кореспондент агентства.

“Всесвітні ігри Спеціальної Олімпіади відбудуться на Близькому Сході уперше. Ми вдячні керівництву ОАЕ за організацію змагань, що відбудуться у двох містах – Абу-Дабі та Дубаї. Збірна Спеціальної Олімпіади України (СОУ) вирушить на Ігри у складі 32-х осіб. Це 21 спортсмен з 7-ми міст України (Житомира, Києва, Кропивницького, Сміли, Горішніх Плавнів, Червонограда та Миколаєва), 8 тренерів, лікар та двоє керівників делегації. Атлети змагатимуться у 6-ти дисциплінах – спортивній гімнастиці, плаванні, бадмінтоні, плаванні у відкритій воді, футболі та легкій атлетиці. До складу делегації СОУ входять як досвідчені спортсмени, неодноразові призери Всесвітніх ігор СО, так і дебютанти спортивних змагань. Наші спортсмени вилітають до ОАЕ 7 березня. Усього на Іграх проходитимусь змагання з 24-х видів спорту”, – поінформував Комісаренко.

Як наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол ОАЕ в Україні Салем Ахмед, в останні роки українсько-еміратські відносини розвиваються дуже стрімко і набули стратегічного рівня.

“Ми розлядаємо як пріоритет увесь спектр двосторонніх відносин. Президент Об’єднаних Арабських Еміратів шейх Халіфа ібн Зайд Аль Нахайян проголосив 2019-ий Роком толерантності. Ми переконані, що толерантність є наріжним каменем розвинутих суспільств. Це один з головних інструментів, який допомагає цивілізаціям досягти стабільного розвитку та процвітання. Рік толерантності розпочався з візиту до Абу-Дабі Папи Римського. Однією з головних подій року в ОАЕ стане Всесвітня Спеціальна Олімпіада. Це буде грандіозний спортивний форум світового масштабу”, – сказав посол.

Він побажав збірній України “успіхів та приємного спілкування з представниками інших націй”.

Віце-президент Special Olympics Europe/Eurasia Марта Джо Брайсич підкреслила роль волонтерів, усіх тих, хто підтримує спорт інвалідів, в огранізації Спеціальної Олімпіади.

“Без цих людей такі змагання були б неможливими. Спеціальна Олімпіада України робить велику роботу із залучення хлопчиків і особливо – дівчаток до тренувань. Хотілося б, аби українська команда привезла з ОАЕ побільше медалей. Змагання в Абу-Дабі будуть найбільш всеосяжним заходом в історії Ігор”, – зазначила Брайсич.

Спеціальна Олімпіада (Special Olympics) – найбільш численна міжнародна спортивна організація людей з інвалідністю у світі. Вона проводять тренування та змагання з 32-х олімпійських видів спорту для дітей і дорослих з відхиленнями у розумовому розвитку. СО була заснована 1968 року сестрою президента США Джона Кеннеді – Юніс Кеннеді Шрайвер і опікується нині 5 млн спортсменів у 175-ти країнах.

Рух Спеціальної Олімпіади в Україні існує з 1991 року, з 1994-го він отримав акредитацію Міжнародної Спеціальної Олімпіади. СОУ має осередки у 21-му регіоні країни, за її програмами тренуються понад 14 тис. спортсменів.

 

Текст: ukrinform.ua

Відео з конференції:


#спеціальнаолімпіадаукраїни  #specialOlympics   #рухспеціальноїолімпіадивукраїні  #ігриспеціальноїолімпіади  #посолоає  #МартаДжоБрайсіч  #MarthaJoBraycich    #ХадерТамуз