14 вересня 2018 року 600 керівників держав, політиків, економістів, мислителів та бізнес-лідерів зібрались у історичному комплексі Мистецький арсенал у Києві для участі у другому дні 15-ої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).
З вітальним словом до гостей форуму звернувся Олександр Кваснєвський та Володимир Кличко.

Дискусії були сфокусовані на майбутньому – на вирішальних змінах, які матимуть значний вплив на всі аспекти життя. Якими будуть завтрашні загрози суспільству, економіці та політиці? Які глобальні виклики чекають на нас? Яке майбутнє Сполучених Штатів, ЄС, НАТО, Російської Федерації? Як захистити демократію від маніпуляцій іззовні та як протидіяти дезінформації?

Особливу увагу було приділено наслідкам новітніх загроз для України. Також у фокусі – виклики, із якими стикається Україна на шляху свого розвитку, зокрема обговорення торкнуться майбутніх президентських та парламентських виборів.

За традицією, гостей очікував сюрприз у вигляді появи спеціального високоповажного гостя, яким цього року виявився Боно. Він вперше відвідав Україну і виступив на Щорічній зустрічі YES, розказавши про свою роботу в рамках кампаній One та Red, а також соціального інвестування. На запитання про його думку щодо європейського проекту, світова суперзірка зазначив: «На мою думку, європейський проект – це романтична ідея. На відміну від США, які створили Голівуд, аби надалі просувати романтичну ідею американської мрії, ЄС виявився невправним сторі-теллером щодо своїх досягнень. Митці, такі, як ми, можуть допомогти змінити це – саме тому ми почали виступати на фоні величезного європейського прапору. І наша аудиторія реагує – люди також приходять зі своїми прапорами».

На запитання ведучого телеканалу CNN Фаріда Закарія про те, що мають робити люди, занепокоєні щодо змін, які вони спостерігають у світі, Боно відповів: «Не агонізуйте, організуйтесь».

Створено Робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори

Київ, 14 вересня 2018 року – У контексті підготовки в Україні до других з часу Революції гідності президентських та парламентських виборів, три організації об’єднали свої зусилля, аби сприяти протидії спробам зовнішнього втручання з метою підриву демократичного процесу
Євразійський центр Атлантичної ради, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів запустили «Робочу групу з українських виборів» під час проведення у Києві 15ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованої Фондом Віктора Пінчука.
До складу робочої групи увійшли експерти з кібербезпеки, а також боротьби із дезінформацією та гібридними способами ведення війни в Україні, Західній Європі та США. Вони здійснюватимуть моніторинг спроб втручання та сповіщатимуть уряди та громадськість про загрози у разі виявлення фактів зовнішнього впливу.

Оголошуючи про запуск цієї ініціативи на Щорічній зустрічі YES в Києві 14 вересня, Джон Хербст, Директор Євразійського центру Атлантичної ради сказав: «Москва активно втручалась у вибори в США, Європі та інших частинах світу протягом останніх років. Кремль нарощує потужність для подібних дій в Україні під час президентських виборів, що відбудуться у березні 2019 року. Усвідомлюючи це, Атлантична рада, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів разом створили ініціативу для моніторингу дій з втручання Кремля, а також для інформування про них та протидії їм. Це служить інтересам США та Заходу у два способи. По-перше, Україна наразі знаходиться у центрі фокусу ревізіоністської зовнішньої політики Кремля. Подолання агресії Кремля в Україні та стримування Москви від подальшої дестабілізації України шляхом втручання у її вибори сприяє стабільності у Європі та Євразії. По-друге, виявлення тактики Кремля в Україні допоможе нам захиститись від вірогідного втручання у вибори в Америці та інших країнах Європи».

Виступаючи на прес-конференції з нагоди запуску ініціативи під час 15-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, Андерс Фог Расмуссен зазначив: «Україна – це нульова позначка у процесі втручання у вибори. Немає жодних сумнівів, що Росія зробила свою ставку в українському електоральному процесі наступного року, де країна робитиме вибір між збереженням орієнтованого на реформи прозахідного курсу та поверненням назад. Я не маю сумнівів, що Москва розгорне повний спектр заходів, покликаних сіяти розгубленість і страх: кібератаки, вбивства, дезінформація, застосування звичайних видів зброї на Сході України. Ми не можемо дозволити цьому статися. Саме тому наша робоча група працюватиме, аби допомогти захистити Україну від втручання і підвищити рівень інформованості на Заході про те, що Кремль робить тут. Ми займатимемо політично нейтральну позицію, але ми маємо намір виступати у ролі рефері для забезпечення чесної гри на полі і давати свисток у разі, коли побачимо, що відбувається втручання ззовні».

Мистецтво як майбутнє

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) та PinchukArtCentreв рамках 15-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) на тему «Майбутнє покоління всього» представили роботи провідних художників сучасності, серед яких Андреас Гурскі, Марк Квінн, Мартін Кобе, Ракель Коган, Джефф Кунс, Маріко Морі, Такаші Муракамі та Василь Цаголов. Їхні твори підтримують дискусію про те, що чекає на нас попереду, та демонструють уявний погляд художників на майбутнє.
Віктор Пінчук, засновник і член наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії зазначив: «Майбутнє не жаліє тих, хто про нього не думає. Тому на нашій конференції в цьому році ми зосередимося на майбутньому. Ми повинні аналізувати наступне покоління всього – і можливостей, і загроз».

Александр Квасьнєвський, голова наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії, президент Польщі (1995-2005) зауважив: «Київ – чудове місце для розмови про майбутнє. Україна перша зустрічає багато викликів, які стоять перед Європою, а її відкритість глобальному світові та відданість європейським цінностям можуть перетворити її на форпост європейської спільноти. Наш обов’язок перед наступним поколінням українців – допомогти їм підготуватися до успішного європейського майбутнього в мінливому світі. Ця місія є основою цінностей YES».

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.
YES була започаткована у 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої Щорічної зустрічі.

Більше про форум: https://yes-ukraine.org/ua