10 вересня 2018 року у приміщенні Fairmont Grand Hotel Kyiv, Посол Республіки Молодова в Україні Руслан Болбочан з дружиною приймали почесних гостей на честь свята 27-ї річниці Незалежності Республіки Молдова.

27 серпня 1991 року в Молдавській РСР було скликано Великі національні збори, в результаті якого Парламент проголосував за прийняття Декларації про незалежність. Через декілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.

У грудні 1991 року, після підписання Біловезьких угод і розпаду СРСР, нова держава — Республіка Молдова — було визнана кількома десятками держав, в тому числі СШАТуреччиноюФранцієюНімеччиною, а потім РосієюУкраїною та іншими країнами новоутвореної Співдружності незалежних держав (СНД). Офіційний Кишинів увійшов в СНД пізніше. У 1992 році Республіку Молдову прийняли в ООН, а потім в НБСЄ (ОБСЄ) Рада Європи, Організацію чорноморського економічного співробітництва, СОТ.

У цей день Президент Республіки Молдова звертається з вітальною промовою до нації. У столиці країни — Кишиневі і інших містах республіки проходять різні святкові заходи. У Кишиневі урочистості проходять на площі Великих національних зборів.

В день святкування річниці проголошення незалежності Республіки Молдови патріотичні організації проводять урочистий молебень, присвячений пам’яті жертв придністровського конфлікту. На центральній площі Кишинева покладаються квіти до пам’ятника молдавському політику 15 століття і, як вважається, самому видатному історичному діячеві в історії Молдови — Штефану чел Маре — і Меморіалу військової слави. На площі Великих Національних зборів проходить урочистий мітинг, присвячений Дню незалежності Республіки Молдови. Після закінчення мітингу і офіційної частини торжества молдован і гостей столиці чекають різні культурно-патріотичні та розважальні заходи. Завершує День незалежності святковий салют.

Привітати пана Посла  завітали представникі іноземних дипломатичних установ, представлених в Україні, представники МЗС, ВР та інші почесні гості.