17 травня в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась офіційна урочистість з нагоди 227 річниці підписання Конституції 3 травня.
На запрошення Посла Республіки Польща в Україні Й.В. Яна Пєкло та Посла Литовської Республіки в Україні Й.В.Марюса Януконіса на прийом прибули велика кількість поважних гостей, як з України, так і представників іноземних дипломатичних місій та інших закордонних гостей. Дуже радий був зустріти на прийомі багато друзів та колег з якими займаємось різноманітними проектами багатостороннього співробітництва. А у виступі Посла Польщі п.Яна Пєкло і інших гостей особлива увага була приділена відзначенню позитивного досвіду створення і діяльності Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (скор. ЛитПолУкрбриг; LITPOLUKRBRIG; лит. Lietuvos-Lenkijos-Ukrainos brigada; пол. Brygada litewsko-polsko-ukraińska) — багатонаціональної військової бригади, яка була створена у 2014 році зі збройних сил Литви, Польщі та України. Учасники прийому мали можливість ознайомитись з текстом Спільноюї Заяви Президентів Республіки Польща та Республіки Литва з Нагоди Конституції Польсько-Литовської співдружності а також Декларацією Сейму Реуспубліки Литва від 9 квітня 2108 року , прийнятої в присутності представників Сейму Польщі та Верховної Ради України.
Як відомо, Конституція Речі Посполитої 3 травня 1791 року (на той час Королівства Польского та Великого князівства Литовського) вважається однією з перших в Європі в сучасному розумінні. Цей документ мав 11 статей. Передбачав право загальної незалежності для тогочасного населення, встановлював поділ влади на законодавчу (двопалатний парламент), виконавчу (король з Радою міністрів) і судову.

В сучасній Польщі річниця підписання Конституції 3 Травня відзначається як державне свято.

Посол Республіки Польща Ян Пєкло у своїй промові до присутніх наголосив, що «з нагоди цього свята Президенти Польщі та Литви у спільній декларації відзначили, що цілі та ідеали Конституції 3 Травня і сьогодні так само є важливі та актуальні. Глибоке історичне коріння, що зв’язує наші народи, надихає нас на те, щоб ми як сусіди та партнери зміцнювали наші взаємовідносини».

Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс у своєму виступі відмітив, що «227 років тому наші народи збагатили Європу і весь світ, прийнявши цей прогресивний правовий акт, що став стандартом для багатьох сучасних конституцій. Також це і основа європейської ідентичності для литовського, польського, українського і білоруського народів. У ньому втілені наші моральні і правові цінності, початок демократії і наш спільний шлях. Сьогоднішня боротьба України – це наша спільна боротьба за Європу, в якій Литва і Польща є надійними союзниками України. В декларації, яка була прийнята Сеймом Литви, закликається об‘єднати зусилля усіх європейців допомагати Україні створити безпечну, процвітаючу і європейську державу, наближену до НАТО і ЄС».