24 квітня 2018 року у Гранд Холі готелю “Хрещатик” Посольство Аргентинської Республіки в Україні провело дегустацію відомих аргентинських вин сорту Мальбек.
Посольство Аргентинської Республіки в Україні вже втретє приєднується до cвяткування Всесвітнього Дня Мальбека.

Сорт Мальбек походить з південно-західної Франції. З цього сорту вироблялися вина під назвою “Кагор”, що співпадало із назвою регіону, ці вина були визнані за часів Римської імперії, набули слави в середні віки, яка стала ще сильніше в сучасності.

Завоювання англійського ринку був важливим кроком в оцінці цього штаму в Англії і у всьому світі. Але наприкінці дев’ятнадцятого століття філоксера знищила французькі насадження, призвело до занепаду «Кот», залишивши, однак, культуру Мальбеку вже побудованою.

На цій основі через деякий час з’явився аргентинський Мальбек. Цей штам в 1853 році привіз в нашу країну француз Мішель Еме Пуже (1821-1875), агроном, якого запросив Домінго Фаустіно Сармьенто для здійснювання керівництва П’ятим сільськогосподарським колледжем у Мендосі. На зразок Франції, він запропонував вирощувати нові сорти винограду для покращення національної винної індустрії.

17 квітня 1853, за підтримки губернатора Мендоси, Педро Паскуаля Сегури, проект був представлений на розгляд провінційних Законодавчих зборів, з метою створення Сільськогосподарської школи «Кінта Нормаль». Цей проект був затверджений в якості закону в Палаті представників 6 вересня того ж року.

​В кінці дев’ятнадцятого століття руками італійських та французьких іммігрантів винна промисловість зросла в геометричній прогресії і разом з цим, виробництво Мальбека, який швидко адаптувався до різних ґрунтів нашої країни, в яких він розвивався навіть краще, ніж урегіоні походження. Таким чином, з плином часу, завдяки наполегливій праці, Мальбек став флагманом виноградарства в Аргентині. Керівництво Пуже і Сармьенто Сільськогосподарським коледжем у Мендосі відіграло вирішальну роль в цьому процесі.