Восьмий Фестиваль «Сучасне кіно Угорщини»

проходитиме в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ»

міста Києва з 30 листопада по 4 грудня 2017 року.

Ініціаторами проведення Фестивалю виступили: Посольство Угорщини в Україні та Продюсерська агенція «Артмедіа».

Офіційний партнер Фестивалю:

Страхова компанія «УНІКА»

Головна мета проведення фестивалю: популяризація Угорщини в Україні, поглиблення дружніх відносин між українським та угорським народами, розвиток співробітництва в культурній сфері, ознайомлення українців з кращими зразками сучасного угорського кінематографа.

На цьогорічному фестивалі продовжено показ фільмів рубрики «Хіти фестивальних перемог», до якої увійшли одразу два фільми, що здобули велику кількість нагород на численних  міжнародних кінофестивалях:

– «Демімонд» / Félvilág, режисер: Аттіла Сас – 18 нагород,

– «Контроль» / Kontroll, режисер: Німрод Антал – 19 нагород.

Фестивальний репертуар: на фестивалі традиційно буде представлена ​​підбірка фільмів різних жанрів – драма, комедія, мелодрама, чорний гумор, трилер, бойовик. Репертуар сформований за рекомендаціями Національного кінофонду Угорщини.

 

1. «Не час для мого життя» / Ernelláék Farkaséknál, режисер: Саболч Хайду (Угорщина, 2016р.) – драма. Цей винахідливо поставлений незалежний фільм з точно вибудованими окресленими персонажами і глибоко осмисленими діями, нагадує роботи Кассаветіса та Бергмана. Герої фільму дійсно схожі на членів сім’ї, за якими підглядає камера. Фільм з саркастичним почуттям гумору дає точно намальований портрет сучасної Угорщини.

2. «Чисте серце, або Кілери на колесах» / Tiszta szívvel , режисер: Аттіла Тілл (Угорщина, 2016р.) –

комедія, драма, бойовик. Адаптація людей з обмеженими фізичними можливостями – актуальна проблема. Цей фільм – рішучий крок, який робить інвалідів героями хвацького комедійного бойовика. Ніякої пародії і бездушної експлуатації недуги – тільки чесний і чистий намір стерти кордони між «ними» і «нами». Всі люди – рівні, як перед кримінальним кодексом. І пораду одного з героїв «Використовуйте м’язи!» теж варто взяти на озброєння всім.

3. «Мама та інші божевільні родичі» / Anyám és más futóbolondok a családból, режисер: Ібойя Фекете (Угорщина, Німеччина, Болгарія, 2015р.) – драма, комедія. Епічна комедія про життя сім’ї і життя країни. Чотири покоління з мамою у фокусі.

4. «Демімонд» / Félvilág, режисер: Аттіла Сас (Угорщина, 2015р.) – драма. Чуттєве ретро про розрахунок і пристрасть. Красивий і еротичний фільм нагадує мелодраму початку ХХ століття, але без невинності й наївності старого кіно. Тут відносини досягають накалу, затишний модерн помешкання стає декорацією для пекучих пристрастей.

5. «Моя ніч, твій день» / Az éjszakám a nappalod, режисери: Андраш Дьорджі Деші, Габор Мураї (Угорщина, 2015р.) – чорна комедія. Історія посвячення, замаскована під чорну комедію з натяками на трилер. Один з його головних героїв – дволикий мегаполіс, де зустрічаються світлі і темні, Схід і Захід.

6. «Контроль» / Kontroll, режисер: Німрод Антал (Угорщина, 2003р.) – чорна комедія, драма, трилер. Цей фільм – особлива суміш фантазії та реальності.. андеграунд…. Кращий фільм року в Угорщині!

 

Фестиваль розпочнеться 30 листопада в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» показом фільму
«Не час для мого життя» / Ernelláék Farkaséknál, режисер: Саболч Хайду (19:00, зал «Сінематека»)

Фестивальні фільми демонструватимуться з 30 листопада по 4 грудня в залі «Сінематека» кінотеатру «Київ».