31 жовтня 2017 року Посольство організувало прийом з нагоди державного свята Чеської Республіки

Гостей привітав Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні пан Радек Матула 

Ця подія стала прекрасною нагодою для зустрічі і спілкування з багатьма представниками громадського, політичного і дипломатичного життя України. Гостей на прийомі пригощали чеськими національними стравами, моравським вином, чеським пивом від спонсора «Pardubický pivovar» і Бехерівкою, яку люб’язно надала фірма Pernod Ricard Ukraine.Створити святкову атмосферу допомогли музичний гурт BosoBos і вокально-танцювальний колектив українсько-чеського культурного товариства «Вишеград».

28 жовтня Чехія святкує своє головне національне свято — День утворення незалежної Чехословацької Республіки (Independence Day in Czech Republic). Раніше цей день називали Днем Республіки.
Після першої світової війни, 28 жовтня 1918 року, Чеським національним комітетом в Празі була проголошена незалежність від Австро-Угорщини (Austro-Hungarian Empire), а також оголошено про об’єднання Чехії і сусідній Словаччині в Республіку Чехословаччину.
Незважаючи на те, що в листопаді 1989 року в Чехословаччині відбулася, так звана, «Оксамитова революція» (Velvet Revolution), у результаті якої в країні завершилася епоха комуністичного впливу, в Чехословацькій Республіці зростали суперечності між Чехією і Словаччиною.
Влітку 1992 року лідери республік домовилися про розділення країни, і 1 січня 1993 утворилася незалежна Чехія. Але 28 жовтня — День утворення Чехословацької Республіки досі вважається в Чехії одним з найважливіших в історії.
У 1999 році Чехія вступила в НАТО, а в 2004 році — в Європейський союз. Вступивши в Європейський союз, Чехія підписала Шенгенську угоду, в зв’язку з чим в грудні 2007 року був скасований прикордонний контроль на всіх чотирьох наземних кордонах Чехії.
На території Чеської Республіки знаходяться найбільш важливі промислові зони колишньої Чехословаччини — сталеплавітельние та машинобудівні заводи, проводиться папір, скло і кераміка. Більше двох третин населення країни живе в містах.