1 листопада 2017 року глави відомств провели зустріч в Одеській загальноосвітній школі №31 і зробили відповідні заяви за підсумками обговорення логіки імплементації ст.7 Закону України “Про освіту”.

Під час зустрічі  обговорили перспективи майбутньої українсько-болгарської співпраці у сфері вивчення болгарської мови представниками болгарської громади в Україні та можливості навчатися цією мовою, поки діти в початковій школі вчать українську мову. А потім вивчати частину предметів болгарською мовою, а частину – державною мовою.  Крім того, існує модель, коли дітям болгарської громади можна вивчати рідну болгарську мову. Така модель може застосуватися в частині шкіл, де навчаються представники цієї громади.

У свою чергу, міністр Валчев наголосив, що “перед тим, як прибути в Україну, отримав запевнення в тому, що новий закон не буде перешкоджати вивченню в Україні болгарської мови. Сьогоднішні перемовини були присвячені розгортанню мережі закладів і поглибленню вивчення болгарської мови, а не тільки її вивченню”.

На зустрічі в школі №31, де сьогодні відкрили лінгафонний кабінет вивчення болгарської мови, були також присутні голова Одеської облдерждміністрації Максим Степанов та народний депутат України Антон Кіссе.