З нагоди 61-ї річниці Угорської революції та боротьби за незалежність 1956-го року, Й.В. Пан Д-р Ерно Кешкень, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні провів урочистий прийом.
Революція в Угорщині розпочалася 23 жовтня 1956 року маршем протесту студентів та представників інтелігенції в Будапешті, який переріс спочатку в зіткнення, а потім у збройне протистояння між демонстрантами та Службою угорської держбезпеки ÁVH (аналог КДБ). Під тиском вимог повсталих Угорська партія трудящих (УПТ) призначила прем’єр-міністром популярного опального реформатора Імре Надя (угор. Imre Nagy), який заявив про намір вийти з Варшавського договору. Згодом Угорська революція була жорстоко придушена радянськими військами, які нараховували, за оцінками ООН, 75–200 тис. солдат і 2500 танків. Під час повстання загинули тисячі угорців та сотні радянських військових, багато людей отримали поранення. Імре Надь був страчений. Майже 200 000 мешканців покинули Угорщину як біженці.
Важко відповісти на питання, чому саме угорці першими виступили проти радянської влади. Адже після них радянські війська придушили аналогічні повстання в Чехії та Польщі. Тут можна назвати і вікові традиції державності, і характер угорського народу, і багаторічну боротьбу за незалежність