11 жовтня 2017 р. в Посольстві Республіки Болгарія в України відбувся Круглий стіл на тему «Стан, можливості та перспективи вивчення болгарської мови болгарською етнічною меншиною в Україні», в рамках якого були розглянуті питання, пов’язані з вивченням болгарської мови в контексті прийнятого 5 вересня Верховною Радою України нового закону про освіту. У Круглому столі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красмір Мінчев та дипломати Посольства, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Радник політичного кабінету Міністра освіти і науки та директор Національного центру з підвищення кваліфікації педагогічних фахівців Ліляна Друмева, працівники Міністерства освіти України та Міністерства закордонних справ України, більше 30 директорів загальноосвітніх та вищих навчальних закладів України, де вивчають болгарську мову, представники державної адміністрації Запорізької та Одеської областей з питань освіти, голови та члени болгарських товариств, викладачі болгарської мови в українських навчальних закладах та ін.

В рамках Круглого столу відбулось і підписання Угоди про надання безоплатної фінансової допомоги між Одеською загальноосвітньою школою № 31, з однієї сторони та МЗС Республіки Болгарія через болгарське посольства в Києві, з іншої сторони. Документ було підписано Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красміром Мінчевим і директором Одеської загальноосвітньої школи № 31 Ольгою Кустуровою. Коштами, виділеними в рамках офіційної допомоги Республіки Болгарія для України, відповідно до цієї угоди, буде оснащений кабінет для інтерактивного вивчення мов в цьому навчальному закладі.

Семінар було відкрито Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красміром Мінчевим, який підкреслив пріоритет турботи про болгарську спільноту та відзначив резонанс прийнятого освітнього закону в Україні. Він проінформував про результати проведеної зустрічі з Міністром освіти України Лілією Гриневич, метою якої було роз’яснення нових положень закону про освіту та зазначив, що нові законодавчі зміни дають можливість збільшити кількість годин для викладання болгарської мови в українських навчальних закладах, з існуючих двох годин до більше годин на тиждень.
На початку своєї промови, український заступник міністра Павло Хобзей привітав учасників від імені Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та подякував болгарській стороні за послідовну та суттєву підтримку незалежності, територіальної цілісності України та євроінтеграції країни. Заступник міністра освіти України пояснив, що метою закону є надання рівних можливостей для всіх українських громадян, в тому числі і дітей з різних етнічних груп, для подальшого навчання у ВУЗ-ах та роботи в Україні. Від відзначив переваги для болгарської сторони від прийнятого закону, який дає можливість розширювати вивчення болгарської мови в українських державних навчальних закладах.
Заступник міністра освіти і науки України проінформував, що триває підготовка двох типових навчальних планів – для навчальних закладів з українською мовою та для навчальних закладів, де вивчаються мови національних меншин. В план для навчальних закладів національних меншин буде включено вивчення рідної мови з 1 по 12 клас. Він зазначив, що після п’ятого класу, коли освіти буде проводитись переважно державною мовою – українською, зберігається можливість факультативного вивчення європейських мов та мов меншин, в тому числі і вивчення різних предметів на цих мовах.
Після промови заступника міністра Хобзея, було представлено презентацію про болгарську допомогу Україні в різних напрямках, в тому числі політичну підтримку Україні після подій на Майдані у 2014 р., фінансову, технічну та матеріальну допомогу, враховуючи провідну болгарську роль в Цільовому фонді НАТО з лікування та реабілітації поранених українських військовослужбовців, організацію літніх таборів в Болгарії для декількох сотень українських дітей загиблих батьків під час подій на Майдані та конфлікту в Донбасі, а також підтримку освітніх процесів в Україні шляхом успішної реалізації проектів з оснащення кабінетів для інтерактивного вивчення мов в рамках офіційної болгарської допомоги з метою розвитку та ін.
У своїй промові на тему кваліфікації вчителів болгарської мови радник політичного кабінету Міністра освіти і науки Ліляна Друмева заявила, що Болгарія може надати сприяння у підвищенні кваліфікації викладачів болгарської мови шляхом підвищення їх кваліфікації у відповідних болгарських інститутах та ВУЗ-ах.