17 травня 2017 року у Національній опері України посольства Литовської Республіки і Республіки Польща урочистим концертом відзначили 226-ту річницю підписання першої в Європі Конституції Республіки Обох Народів 3 Травня.

Під час святкового вечора оркестр «Київ-класик» під керівництвом народного артиста України, диригента Національної опери України Германа Макаренка і Національна заслужена академічна капела України «Думка» під керівництвом Героя України Євгена Савчука разом із запрошеними литовськими і польськими виконавцями виконали твори класичних та сучасних композиторів.

Гостей заходу, привітали Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс і Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло. В урочистостях взяла участь делегація Сейму Литовської Республіки на чолі з Головою групи дружби Сейму Литовської Республіки з Україною Юозасом Олєкасом, українські політики і державні діячі, представники дипломатичного корпусу, діячі культури і громадські активісти, члени литовського і польського товариств.

Литовський піаніст і правнук М.К. Чюрльоніса Рокас Зубовас виконав композицію з чотирьох творів Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса «Космічна медіація», під час якої на екрані демонструвались картини композитора. У концерті взяв участь відомий польський баритон Адам Крушевські, який виконав арії з опер С.Монюшки «Страшний двір» і «Слово честі».