Угорський ром прагне до перемоги на Євробаченні зі своєю етнічною піснею

Угорський співак, репер і гітарист Йоці Папай (Joci Pаpai) гідно представляє свою країну на Євробаченні 2017. Пісня “Origo”, з якою виконавець виступив 11 травня в Києві в другому півфіналі не залишила байдужими слухачів і допомогла співакові вийти в фінал конкурсу.
Йоці виконав пісню на угорській мові, щоб зберегти національний стиль, присутній в ній. Співак налаштований на перемогу, і він прагнути завоювати 1 місце в фіналі конкурсу.

Це його перший приїзд в Україну, він перший раз в Києві. І як стверджує Йоці, цей дуже гарне місто перевершив всі його очікування, співака дивує все – чудові пейзажі, архітектура міста, хороша смачна їжа і чудові, добрі люди.

Йоці Папай народився у великій циганської сім’ї, і дивлячись на старшого брата і батька, які займалися музикою, сам став писати пісні в ранньому віці і грати на гітарі. Йоці грає на музичних інструментах з 4 років і все життя знав, що музика – це його покликання.

Юнак довгий час був під впливом музики 1960-х і 1970-х, тому пробував себе в різних жанрах музики: Реп, Поп, Рок, Soul, R & B.
Йому завжди подобалися різна музика, але перед тим як написати пісню “Origo”, з якої виступає в Україні, він вирішив, що треба відійти від усіх стилів і створити щось оригінальне. І тому співак і музикант використовував у своїй композиції етнічні мотиви.

З цією піснею в 2016 році Йоці взяв участь в національному відборі “A Dal” і серед інших 30 претендентів виграв право на поїздку до Києва.
До речі треба відзначити, що національний відбір конкурсантів на Євробачення в Угорщині – це найбільше музичний захід у країні, в якому бере участь багато музикантів і його дуже складно виграти. Сам відбір на Євробачення – одне з найпрестижніших музичних шоу в Угорщині і він проходить на угорському телеканалі “МТV”.
Як стверджує співак, у його пісні “Origo” багато різних смислів, і один з головних меседжів – це те, що ніколи не треба втрачати надію і ні в якому разі відмовлятися від мрії і постійно вірити в неї. Друга частина пісні – це реп, який звучить немов розмова з Богом, де Йоці запитує у Всевишнього, як так може бути, що Бог дав йому великий талант і те, що він в музиці з 4 років, але все ніяк не може досягти успіху на музичному терені? І в цій композиції Йоці також аналізує свій внутрішній конфлікт зі Всевишнім. І третій шар пісні – це безмовна любов. Йоці – ром і був закоханий в білу дівчину, а суспільство засудило їх почуття. Співак з допомогою пісні висловлює свій біль і нерозуміння близьких, з якими йому і його коханої довелося зіткнутися.

За кілька днів, поки йде Євробачення, Йоці встиг подружився з 4 учасниками, які, на його думку, поділяють життєві цінності співака. Музикантові дуже сподобалося технічне оснащення головної сцени, він в захваті від організації конкурсу – Євробачення в Києві проходить на дуже високому рівні.

– Музика – це величезна платформа, величезний канал, який об’єднує людей. З його допомогою навіть не потрібно, щоб люди спілкувалися однією мовою, адже музика більше і краще передає емоції від однієї людини до іншої. І я вважаю, що музика – це кращий засіб для передачі людських емоцій, – говорить Йоці Папай.

У фіналі пісенного конкурсу угорський співак посів 8 місце, набравши в загальній кількості 200 балів.

А переможцем Євробачення-2017 став Сальвадор Зібрав з Португалії. Він набрав 758 балів.
Друге місце зайняв болгарський співак Крістіан Костов з композицією з 615 балами.